19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. Yıldönümü

Yönetim Kurulu Başkanımız Yusuf Keyik ve Meclis Başkanımız Ömer Çeliker, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yıldönümü dolayısıyla ortak bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkanlarımız kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi: “Türk Milletinin bağımsızlık umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş meşalesinin yakıldığı tarihin 100. yıl dönümünü hep birlikte kutlamanın haklı gururunu ve sevincini yaşıyoruz.19 Mayıs tarihi, Türk Milletine vurulmak istenen esaret zincirinin kırılması amacıyla milletimizin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde işgal güçlerine karşı şahlanışı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun ilk adımıdır.Verilen çetin mücadele sonucunda, kurulan Türkiye Cumhuriyeti, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türk gençliğine armağan edilmiştir. Türk Milleti olarak bu emanete sahip çıkmak hepimizin en ulvi görevidir. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyor, aziz milletimizin ve geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını en kalbi duygularımla kutluyoruz.”

Yararlı Linkler

İletişim

0 248 234 62 05

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Sosyal Medya

Adres: Yeni Mahalle Şehit Teğmen Halil DEMİRÖRS Cad. No: 2 Burdur Türkiye Telefon: 0 248 234 62 05 pbx Faks: 0 248 233 67 34
Bu site, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Bilgi İşlem Servisi tarafından hazırlanmaktadır. | Tüm hakları saklıdır. | © 2019 butso.org.tr | This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.