Başkanımız'dan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Mesajı

Yönetim Kurulu Başkanımız Yusuf Keyik, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkanımız Yusuf Keyik mesajında, "Halkın bilgi edinme özgürlüğünü yasal sınırlar içinde sonuna kadar sunan, ekonomik ve sosyal sorunları cesaretle irdeleyen, basın meslek ilkelerine uyarak görev yapan basın emekçileri her türlü takdiri hak etmektedir" dedi. Mesajında 24 Temmuz tarihinin önemli bir gün olduğunun altını çizen Başkanımız, görevini toplumsal değerlere saygılı, ahlaklı, kişisel hak ve özgürlükleri temel alan tarafsız bir anlayışla yerine getiren özgür basının demokrasinin en etkili ölçülerinden birisi olduğuna işaret etti. “Basın susarsa; toplumun bir ayağı topal, bir gözü kör ve bir kulağı sağır olur.” İfadesinde bulunan Yönetim Kurulu Başkanımız, mesajının devamında şunları kaydetti:

” Halkımıza doğru haber alma imkânı sağlayan ve düşüncelerini başkaları ile paylaşmasına aracı olan basın kuruluşları, önemli bir toplumsal görev icra etmektedir. Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelmektedir. Meslek ilkelerine uygun, kişi hak ve hürriyetlerine saygılı, tarafsız ve objektif bir yayıncılık anlayışıyla beraber, toplumsal değerlere saygılı, sorumluluk bilinci içinde, tarafsız bir anlayışla görevini yerine getiren özgür basın, demokratik toplum düzeninin korunmasının en büyük güvencesidir. Tarafsız ve özgür bir basının varlığı güçlü demokrasilerin vazgeçilmez unsurudur. Bu duygu ve düşüncelerle; Türk basınında sansürün kaldırılmasının 111. yıl dönümünde tüm basın camiasının '24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı şahsım, yönetimim ve meclisim adına en içten dileklerimle kutlar, başarılar dilerim” dedi.

 

Yararlı Linkler

İletişim

0 248 234 62 05

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Sosyal Medya

Adres: Yeni Mahalle Şehit Teğmen Halil DEMİRÖRS Cad. No: 2 Burdur Türkiye Telefon: 0 248 234 62 05 pbx Faks: 0 248 233 67 34
Bu site, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Bilgi İşlem Servisi tarafından hazırlanmaktadır. | Tüm hakları saklıdır. | © 2019 butso.org.tr | This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.