Başkanımız Yusuf Keyik’in 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

Yönetim Kurulu Başkanımız Yusuf Keyik, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 105. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkanımız Yusuf Keyik: “105 yıl önce milli birlik ruhuyla düşmanlarımızı bertaraf edip nasıl zafer kazandıysak, bugünde aynı inançla Çanakkale ruhunu kaybetmeden, birlik ve beraberlik içerisinde olmalıyız” dedi.

Vatanı için canlarını ortaya koyan tüm şehitlerin asla unutulmaması gerektiğini vurgulayan Başkanımız Yusuf Keyik, mesajında şunları kaydetti: “Çanakkale zaferi, tarih sahnesinde bir devletin boyunduruğu altında yaşamak istemeyen asil Türk Milletinin inancı, azmi ve savaş tecrübesi ile kendilerini dünyanın en büyük ordusuna sahip olduğunu iddia eden çok uluslu güçlere Kara ve Deniz Savaşlarında büyük dersler vermiştir. O dönem Çanakkale’de tüm imkânsızlıklara rağmen milletimiz, vatanı için hayatlarını ortaya koyarak bizleri nasıl zafere ulaştırdıysa bugün aynı bilinçle dünyada yaşanan tüm zorluklara rağmen bizlerin de mücadelemizi sürdürmemiz gerekmektedir. Atalarımız bağımsızlığın anlamını çok iyi bildikleri için ‘önce vatan’ diyerek bu cennet vatanın temelini atmışlardır. Şimdi bizler de vatanımızın kalkınması ve geleceğe daha güçlü adımlarla yürüyebilmesi için daha fazla çalışmalı, daha fazla üretim ve istihdam sağlamalıyız. Çünkü bu vatan bizlere, Çanakkale'de gözlerini kırpmadan canlarını ortaya koyan 253 bin şehidimizin emanetidir. 105 yıl önce Çanakkale'de Yarbay Mustafa Kemal’in “Ben size taarruz emretmiyorum ölmeyi emrediyorum” sözüyle canlarını ortaya koyarak büyük bir destan yazan kahramanlarımızın ruhları şad olsun.

Bu duygularla, bizlere bu büyük zaferi armağan eden başta Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanları uğruna hayatlarını feda eden tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla anıyor, milletimizin bu büyük zaferini kutluyoruz.”

Yararlı Linkler

İletişim

0 248 234 62 05

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Sosyal Medya

Adres: Yeni Mahalle Şehit Teğmen Halil DEMİRÖRS Cad. No: 2 Burdur Türkiye Telefon: 0 248 234 62 05 pbx Faks: 0 248 233 67 34
Bu site, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Bilgi İşlem Servisi tarafından hazırlanmaktadır. | Tüm hakları saklıdır. | © 2019 butso.org.tr | This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.