Burdur’u düşünüyor, Burdur’u konuşuyoruz çalışmalarımız ilk meyvesini verdi.

BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik: “Burdur’u düşünüyor, Burdur’u konuşuyoruz çalışmalarımız ilk meyvesini verdi. İcra ve iflas ilanları yerel gazetelerde yayımlanmaya devam edecek” dedi.

BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik; Burdur Gazeteciler Cemiyetiyle düzenledikleri toplantıda yerel basındaki ilanlarının azaltılmasının riskleri konuşulduğunu, bu talep neticesinde ilgili kurum ve kuruluşlarla yazışmaların yapıldığını, nihayetinde de bunların ilk meyvesi olarak da Adalet Bakanı Abdulhamit Gül tarafından yapılan açıklamayla yerel gazetelerde icra ve iflas ilanlarının yayımlanmaya devam edeceği müjdesini verdi.

Başkan Yusuf Keyik; “Burdur’umuzda kamuoyunun haber alma özgürlüğü için yerel basın büyük önem taşımaktadır. Bizler de gerek yerel ve gerekse ulusal basın için hassasiyet göstermekte, günlük ve güncel olarak yerel ve ulusal basını takip etmekteyiz. Bu kapsamda Türkiye Gazeteciler Konfederasyonunca 1 Eylül 2019 tarihinde yerel bir gazetemizde yayınlanan “Yerel Basın Acil Durum” konulu haberi gündemimize aldık. Yerel basının yaşadığı sorunları ve çözüm önerilerini içeren bu raporu inceleyip, yönetim kurulumuzca değerlendirmede bulunduk ve hemen ardından ilimizde Burdur Gazeteciler Cemiyetiyle beraber “Burdur’u düşünüyor, Burdur’u konuşuyoruz” toplantısı düzenledik. Toplantıda, yerel basındaki ilanların azaltılmasının ekonomik riskler oluşturacağı konusunda bir talep geldi. Bizler de ilgili kurum ve kuruluşların yanı sıra Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğiyle (TOBB) yazışmaları yapıp, ilanlarının azaltılmasının doğuracağı ekonomik ve ticari olumsuzlukları aktardık. BUTSO olarak yaptığımız bu girişimlerin neticesinde de yerel gazetelerde icra ve iflas ilanlarının yayımlanmaya devam edeceği açıklandı. Böyle bir gelişme BUTSO Yönetim Kurulu olarak bizleri memnun etti. Böylelikle “Burdur’u Düşünüyor, Burdur’u Konuşuyoruz” çalışmalarımız ilk meyvesini verdi. İcra ve iflas ilanlarının yerel gazetelerde yayımlanmaya devam edeceği çalışmasında Başta Sayın TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Yararlı Linkler

İletişim

0 248 234 62 05

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Sosyal Medya

Adres: Yeni Mahalle Şehit Teğmen Halil DEMİRÖRS Cad. No: 2 Burdur Türkiye Telefon: 0 248 234 62 05 pbx Faks: 0 248 233 67 34
Bu site, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Bilgi İşlem Servisi tarafından hazırlanmaktadır. | Tüm hakları saklıdır. | © 2019 butso.org.tr | This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.