BURDUR DEFTERDARLIĞI TARAFINDAN KONUT SATIŞLARINDA OLUŞAN FAHİŞ FİYAT ARTIŞI HAKKINDA UYARI

Bilindiği üzere, Bakanlığımız öncülüğünde Vatandaşlarımızı konut sektöründeki arızi dalgalanmadan azami ölçüde koruyarak ev sahibi yapmak ve inşaat halindeki projelerin hızla tamamlanmasını sağlamak amacıyla 3 farklı çözüm paketi değerli milletimizin hizmetine sunulmuştur.

Konut Finansmanı Projesi'nin temel amacı uygun maliyetle ev sahibi olma avantajının yanı sıra vatandaşlarımızı konut fiyatlarındaki dalgalanmalardan korumaktır.

Yine aynı şekilde, vatandaşlarımızın konut fiyatlarındaki artışlardan etkilenmemeleri için KOBİ ve KOBİ dışı inşaat firmalarına 1 yıl boyunca konut satış fiyatlarını sabit tutmaları kaydıyla belirli bir kaynak ayrılmıştır.

Tüm bu çabalara rağmen, bazı internet sitelerinde birtakım fırsatçıların serbest piyasa ilkesiyle asla bağdaşmayacak bir şekilde konut fiyatlarında gerçekleştirdiği spekülatif fiyat artışlarının bakanlığımızca yakından incelendiği, ulusal düzeyde faaliyet gösteren emlak ilan sitelerinden fahiş fiyat artışlarının (sahibinden, zingat, Hürriyet Milliyet Emlak, Emlakjet gibi) kolaylıkla takip edildiği, konunun tarafı olanların daha sonra mağduriyet yaşamamaları için gerekli uyarıların yapılması gerektiği, fahiş fiyat artışına neden olan işlemlerin başta bakanlığımız ve ilgili diğer bakanlıklar tarafından her zaman incelenebileceği ve fahiş fiyat artışlarına karşı var gücümüzle çalışarak devreye aldığımız uygulamalar üzerinden fırsatçılık yapmaya, vatandaşlarımızı mağdur etmeye kalkışanlar hakkında ilgili her adımın atılacağı Bakanlığımızca(Hazine ve Maliye Bakanlığı) bildirilmiştir.

Burdur Defterdarlığı

Yararlı Linkler

İletişim

0 248 234 62 05

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Sosyal Medya

Adres: Yeni Mahalle Şehit Teğmen Halil DEMİRÖRS Cad. No: 2 Burdur Türkiye Telefon: 0 248 234 62 05 pbx Faks: 0 248 233 67 34
Bu site, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Bilgi İşlem Servisi tarafından hazırlanmaktadır. | Tüm hakları saklıdır. | © 2021 butso.org.tr | This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.