BUTSO’dan Vali Şıldak’a veda programı

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik, Resmi Gazete yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile Balıkesir Valiliği’ne atanan Vali Hasan Şıldak onuruna veda programı düzenledi.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen yemekli programa Kaymakamlar, Belediye Başkanları, Askeri ve Adli Erkân, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Yöneticileri, BUTSO Yönetim Kurulu Üyeleri, BUTSO Meclis üyeleri, İş İnsanları, İl Genel Meclisi Üyeleri, Meslek Odalarının Temsilcileri, Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, Siyasi Parti Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Programın sonunda Vali Hasan Şıldak’a anmalıklar takdim edildi.
Takım çalışmasının önemini çeşitli metotlarla hayata geçirdiklerini belirten Vali Hasan Şıldak yaptığı konuşmada: “Burdur’dan ayrılırken etrafınızda duygu yüklü bir atmosfer hissediyorsunuz. Bunu bir haftadır yaşıyorum. Program için Sayın Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımıza ve ev sahipliği için Sayın Rektörümüze teşekkür ediyorum. Bu sürecin değerlendirmesini, özetini yapmak biraz zor ama her görevin sonunda bir özet, bir intiba, bir hatırlanma duygusu kalır. Bizi nasıl hatırlayacaksanız biz öyle idik. Burdur’da kendimize göre bir samimi çalışma ortamı oluşturmaya çalıştık. Bu noktada katkı sağlayan bütün kurum ve kuruluşlarımıza bütün çalışma arkadaşlarımıza, tüm personelimize her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Her alanda çok yönlü olarak ve her kesimle işbirliği yaparak ‘birlikte çalışmak’ olgusunu hayata geçirerek, ‘biz’ kültürünü ve ‘takım çalışmasını’ önemseyerek, istişareye kesinlikle önem vererek, proje odaklı, vatandaş odaklı ve sonuç odaklı samimi bir yönetim anlayışı sergilemeye çalıştık. Halka her zaman yakın olmayı, Halk Günü uygulamamızla Açık Kapı Uygulamasını birleştirmek suretiyle en güzel şekilde icra ettiğimizi düşünüyorum. Köy ve ilçe ziyaretlerimiz her zaman bizim ’Güler yüzlü devlet’ modelinin sunumuydu. Bu itibarla sosyal projeleri ön plana çıkarmaya çalıştık. Şehit ve gazilerimiz, engellilerimiz, yaşlılarımız her zaman daha özenle yanlarında olmaya çalıştığımız grupları oluşturmaktadır. Bir diğer görevimiz yatırımların ilimizde takibi idi. Yatırımları koordinasyon içerisinde yakından takibini gerçekleştirmeye çalıştık. Kamu kurumlarımızı etkili bir şekilde çalıştırmak için her türlü tedbiri aldık. Koordinasyon ve işbirliği noktasında eksik bırakmadık. Hedef ve öncelikler belirledik. İlimizin rotasını, hizmet belirleme yönelimi oluşturduk. Eğitim, turizm ve sosyal projeleri öncelikli halde değerlendirdik. Çalışmalarımızın artık sonuç verir aşamaya gelmiş olmasından da son derece bahtiyarlık duyuyorum” dedi.

Vali Şıldak, Burdur’un gelişiminde turizm potansiyeli ve doğal alanların korunmasının lokomotif bir rol oynayacağına dikkat çekerek, Burdur- Salda gölü, Lavanta Yolu, İnsuyu, Antik Kentler, Halk Kültürü ve Millet Kıraathanesiyle Halk Kültürü Müzesi başlıca çalışmalar olabileceğini söyledi.

Vali Şıldak; BİGEP’in, Umuda Kapı Açıyorum- Hayata Tutunuyorum Projesinin ve Sosyal Devlet Olmanın önemine de değinerek bu doğrultuda Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ve Burdur Ticaret ve sanayi Odası’nın desteklerine bir kez daha teşekkür etti. Vali Şıldak, pandemi sürecinde titiz çalışan tüm kurum ve kuruluşlara da teşekkürlerini dile getirip, bundan sonra da Kontrollü Sosyal Hayatın uygulanması gerektiğini belirterek, “Burdur bizim için ilklerin adıdır. Dolu dolu bir 2 yılı geçirmenin mutluluğu ve huzuru içerisinde Burdur’a veda ediyoruz. Bütün vatandaşlarımıza da sizlerin nezdinde Allahaısmarladık diyoruz. En büyük mutluluk insanın görevinden ayrılmak üzere olduğu noktada sizin temas ettiğiniz insanların size bakışlarındaki sıcaklıktır ” şeklinde konuştu.

Vali Yardımcısı Ali Nazım Balcıoğlu da, Vali Şıldak’ın 2 yıl önce Burdur’a atandığını ve bu sürede ayak basılmadık yer, ele alınmadık konu bırakmadığına vurgu yaparak; “Sayın Valimiz bugün de dahil olmak üzere çalışma heyecanını hiçbir zaman yitirmedi. Bu anlamda bize örnek olarak yeni bir çalışma disiplini anlayışı getirdi. Bize adeta vatandaşa hizmet anlayışını yeniden kazandırmış oldu. Neredeyse her mesai günü sonrasında yeni bir mesaiye başladık… Sayın Valimizin yönetim anlayışı insan merkezli. Önce hepimizi dinledi, en sonunda kararı kendi verdi. Bizler de kendisinin kararlarını bir talimat olarak algıladık, bu heyecanın karşısında mahcup olmamak için bütün benliğimizle çalışmaya gayret ettik… İnanıyorum ki tüm Burdurlular Sayın Valimizi uğurlamaktan hüzün duyuyorlar” dedi. Vali Yardımcısı Balcıoğlu zaten bir eğitim kenti olan Burdur’da proje kültürünün de oluştuğunu, turizm değerlerinin ön plana çıkarıldığını, dezavantajlı gruplarla ilgili çalışmaların yapıldığını ve bu kapsamda ender görülen bir şekilde uyuşturucu bağımlısı gençlerin makamda ağırlanarak yol gösterici olunduğunu aktardı.

“BURDUR’UMUZA GÜZEL HİZMETLER YAPTI”
Vali Hasan Şıldak’ın istişareye ve proje kültürüne önem verdiğini ifade eden BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik: “Bu akşam burada Sayın Valimizin Balıkesir’e atanmasıyla ilgili bir veda yemeği düzenledik. Bu yemeğimize katılan herkese şahsım ve yönetim kurulum adına ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sayın Valimizin Burdur’da iki yıllık bir görev süresi oldu. İlk gün kendisini Makamının bahçesinde karşıladık ve yaklaşık 10- 15 kişilik bir grupla makamında konuştuk. Ben kendilerine “İstişareye açık; birlik, beraberlik içerisinde bu çalışma sürecini devam ettirirsek mutlu oluruz” demiştim. Kendisi de cevaben “Aynı düşünceler içerisindeyiz, ben de aynı şeyleri uygulamayı seven bir insanım, inşallah bunları göreceksiniz” dedi. Hakikaten bu iki yıllık çalışma süresi içerisinde ne zaman, nerede bir toplantı yapmışsak, bu toplantıya kaç kişi katılmışsa herkesin tek tek fikrini alarak katılımcılara o toplantıya katılmanın özgüvenini sağlamış değerli bir devlet adamıdır. Ben kendisine bu tavır ve davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Vali Şıldak’ın Burdur’a güzel hizmetler ve işler yaptığını belirten BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Keyik: “Bu süreçte güzel çalışmalar yapıldı. Ben 15 yıldır yönetim kurulu başkanlığı yapıyorum ve çok değerli Ticaret ve Sanayi Odası üyelerimize de teşekkür ediyorum. Dolayısıyla Sayın Valim birlikte çalıştığım dokuzuncu, yeni gelecek Valimiz onuncu Valimiz olacak. Bu kapsamda Valilerimizin hepsi çok değerli, hepsi çok kıymetli idi. Bu dokuz Valimizin içerisinde hala daha adını unutmadığımız Valilerimiz var. Dönem dönem yaptığımız çalışmalarda isimlerini telaffuz ediyoruz. Ben Sayın Hasan Şıldak Valimizin de bu Valilerimizden birisi olduğunu düşünenlerdenim. Kendisi gidecek ama yapmış olduğumuz çalışmalarda biz ismini sık sık telaffuz edeceğiz. Çünkü kendisi hakikaten Burdur’umuza güzel işler- hizmetler yaptı. Proje kültürünü geliştirdi; herkes proje yapıyordu, herkes bir şeyler yapmak istiyordu; bunu takip edip sonunu getirmek, projenin sonunda olumlu veya olumsuz yönlerini değerlendirmek önemlidir. Kendisi de bu konuda çok hassas. Bir proje başladıysa artık o proje bitinceye kadar onu bırakmıyor. Uyuşturucuyla mücadele kapsamında hayata geçirdiği proje de güzel bir çalışma, Türkiye’ye örnek bir proje idi. Bizler de Oda olarak işe yerleştirme noktasında proje ortağı olduk, ben en az 3-4 farklı TV kanalında bu konuyla ilgili bilgi verdim, projenin önemi bundan da belli oluyor. Yaptığı çalışmalar ve bizlere vermiş olduğu değerden dolayı kendisine şahsım ve Odam adına teşekkür ediyorum. Balıkesir’e gidiyor evet, üzgünüz ama bir yandan da mutluyuz. En azından büyük bir ilimize gidiyor. Orada yine bu asil görevini sürdürecek. Kendisine aile olarak hayırlı ve başarılı görevler, sağlıklı- mutlu yıllar temenni ediyorum” dedi.

Yararlı Linkler

İletişim

0 248 234 62 05

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Sosyal Medya

Adres: Yeni Mahalle Şehit Teğmen Halil DEMİRÖRS Cad. No: 2 Burdur Türkiye Telefon: 0 248 234 62 05 pbx Faks: 0 248 233 67 34
Bu site, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Bilgi İşlem Servisi tarafından hazırlanmaktadır. | Tüm hakları saklıdır. | © 2019 butso.org.tr | This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.