BAGEV-Bölgesel İstihdam Ofisi

Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) tarafından Batı Akdeniz Bölgesi’ndeki işsizlere istihdam olanakları sağlamak amacıyla kurulan BAGEV-Bölgesel İstihdam Ofisi ilk olarak 2009 yılının Ekim ayında İŞ-KUR tarafından onaylanmış ve BAGEV üyesi tüm kurum ve kuruluşların işbirliğiyle Bölgesel İstihdam Ofisi Çalışma Grubu oluşturarak faaliyetlerine başlamıştır. BAGEV-Bölgesel İstihdam Ofisi ülkemizin ve bölgemizin en büyük problemi olan istihdamı ve eğitimsiz iş gücünü en azından bölgesinde üreteceği politika ve uygulamalarla en aza indirmeyi hedeflemektedir.

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası, BAGEV üyesi bir sivil toplum kuruluşu olarak Bölgesel İstihdam Ofisi’nin çalışma faaliyetlerinde yer almakta ve Antalya, Burdur, Isparta ve Afyon illerini kapsayan Batı Akdeniz Bölgesi’ndeki istihdamın geliştirilmesi için destek vermektedir. BAGEV-Bölgesel İstihdam Ofisi Çalışma Grubu’nun faaliyetleri sonucunda yakın zamanda bir İnsan Kaynakları Portalı hayata geçirilmiştir. BAGEV İnsan Kaynakları Portalı 15 Şubat 2010 tarihinde BAGEV üyesi kurumların faydalanması için kurum içi test yayınına başlamış; iş başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin ve işçi talebinde bulunan işverenlerin başvurularını almaya başlamıştır.

İnternet üzerinden iş başvurularının yapılabileceği İnsan Kaynakları Portalı’na www.bagev.com adresinden ulaşılabilmektedir.

BAGEV-Bölgesel İstihdam Ofisi İK Portalı veri tabanı sayesinde elde edilecek objektif ve gerçek veriler ile aşağıda yer alan hedeflere ulaşılması beklenmektedir:

  • Batı Akdeniz Bölgesi’nde işsiz profilini belirlemek,
  • Mesleki yeterliliğe sahip veya mesleki yeterliliği olmayan işsiz hedef gruba, tüm sektörlerin talep ve beklentilerine uygun, seçme ve yerleştirme hizmeti vermek,
  • Batı Akdeniz Bölgesi’nde tüm ekonomik sektörlerde mesleki yeterliliği belgelenmiş insan kaynağı sayısını artırmak,
  • Batı Akdeniz Bölgesi’nde işsizlerin iş hayatına katılımını, talep ve beklentilerini belirlemek,
  • Batı Akdeniz Bölgesi’nde bulunan tüm ekonomik sektörlerde, işsiz hedef grubuna yönelik kalifiye istihdam ve çalışma kapasitesini artırmak,
  • İşgücü piyasasının arz ve talep gerekliliklerini uyumlaştırmak,
  • Tüm sektörlerde çalışma ortamının iyileştirilmesine ilişkin bilgi paylaşımını etkinleştirmek.

Yararlı Linkler

İletişim

0 248 234 62 05

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Sosyal Medya

Adres: Yeni Mahalle Şehit Teğmen Halil DEMİRÖRS Cad. No: 2 Burdur Türkiye Telefon: 0 248 234 62 05 pbx Faks: 0 248 233 67 34
Bu site, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Bilgi İşlem Servisi tarafından hazırlanmaktadır. | Tüm hakları saklıdır. | © 2019 butso.org.tr | This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.