BUTSO’dan “Yönetim Becerileri” Eğitimi
Eğitime önem veren BUTSO, bu kez “Yönetim Becerileri” eğitimi gerçekleştirdi.
![](/images/Haberler/2016/upload/E%C4%9Fitim_Haziran_(2).jpg)
![](/images/Haberler/2016/upload/Yusuf_Keyik_e%C4%9Fitim_haber.jpg)
YÖNETİM VE YÖNETİCİ
“Bir işletmenin yönetimi, genellikle o işletmenin verimliliğini ve karlılığını tayin eder” diyen Ertan Beceren Hoca, şu tanımları vurguladı: “Yönetimin odaklandığı noktanın, ortak bir amaca yönelmiş insan grubunun, o amaç için işbirliği içinde olmasıdır. Bu noktada yönetim; Belirli bir işbirliği ve ilişki sistemi içinde bir araya gelen insanların ortak amaçlarını gerçekleştirmek üzere yapacağı faaliyetlerin düzenlenmesi sürecidir. Yönetici ise; lider ve yenilikçi, sevecen bir amca/teyze, insanların/çalışanların başını yaslayıp ağlayabilecekleri bir omuz, dinamik bir motivasyon kaynağı, amansız ve yine de bir yargıç, diplomat, politikacı, koruyucu ve kurtarıcı olmaktır.”
Canlı örneklemelerle ve fıkra üslubuyla dikkatleri diri tutan eğitim programının, verimli geçtiği belirtildi. BUTSO Başkanı Keyik, “Fayda sağladığı sürece, eğitim programlarının devam edeceğini” de ifade etti.